wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime i light novel Arifureta

[anime] Arifureta II 12: „Nowa podróż”.

Już w najbliższy czwartek, 31 marca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Nowa podróż”. „Seria niepokojących wydarzeń w królewskiej stolicy okazała się być dziełem Eri, która połączyła siły z demonami, by zdobyć Koukiego. Hajime, który pokonuje bezwzględnych najeźdźców, udaje się następnie na Boską Górę, by podjąć próbę ożywienia Kaori...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.03.2022

[anime] Arifureta II 11: „Zdrada”.

Już w najbliższy czwartek, 24 marca o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Zdrada”. „Po bitwie z Noint na Boskiej Górze i zdobyciu kolejnego wielkiego labiryntu, Hajime wyrusza do królewskiej stolicy, na którą napadły demony. W mieście jego koleżanki i koledzy z klasy zostali w międzyczasie otoczeni przez osoby kontrolowane przez Eri przy użyciu tajemniczej mocy. Jaka jest prawda kryjąca się za zdradą dziewczyny?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.03.2022

[anime] Arifureta II 10: „Apostoł Boga”.

Już w najbliższy czwartek, 17 marca o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Apostoł Boga”. „Rozpoczyna się walka między Hajime a Noint! Apostoł Boga opowiada chłopakowi o życzeniach swojego pana. Echit, który widzi w ludziach jedynie pionki, pragnie śmierci zakłócającego porządek na planszy Hajime. Czy przybysz z innego świata zdoła przeciwstawić się tej wielkiej istocie o ogromnej mocy?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.03.2022

[anime] Arifureta II 09: „Inwazja na królewską stolicę”.

Już w najbliższy czwartek, 10 marca o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Inwazja na królewską stolicę”. „Dowiedziawszy się od Liliany o wydarzeniach w królewskiej stolicy, Hajime rusza do Aiko, która jest uwięziona na Boskiej Górze. I gdy już wyciąga psorkę z wieży, na drodze staje mu boski apostoł, Noint. W królewskiej stolicy, do której wracają dziewczyny z księżniczką, zostaje przełamana wielka bariera i potężna armia magicznych istot oraz demonów rozpoczyna inwazję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.03.2022

[anime] Arifureta II 08: „Niepokojący cień”.

Już w najbliższy czwartek, 3 marca o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Niepokojący cień”. „Podczas gdy Aiko jest więziona w wieży na Boskiej Górze, demony prowadzone przez generała Freida przechodzą do działania. W tym samym czasie w słabo strzeżonej stolicy królestwa kapitan Meld zostaje zaatakowany przez Jose, którego wyraz twarzy z jakiegoś powodu jest beznamiętny, a następnie zdradzony i śmiertelnie zraniony przez Hiyamę. Czy Hajime i jego towarzyszki zdołają dostrzec skradający się do nich tajemniczy cień?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.02.2022

[anime] Arifureta II 07: „Nowa przysięga”.

Już w najbliższy czwartek, 24 lutego o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Nowa przysięga”. „Po zdobyciu Zatopionych Ruin Melusine, Hajime i spółka niechętnie żegnają się z Myuu przed wyruszeniem w dalszą drogę. W obecności pozostałych członków grupy chłopak próbuje powiedzieć dziewczynce o swoim wyjeździe. Tymczasem Liliana zauważa, że coś jest nie tak z mieszkańcami królewskiej stolicy...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.02.2022

[anime] Arifureta II 06: „Droga nam osoba”.

Już w najbliższy czwartek, 17 lutego o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Droga nam osoba”. „Podczas podbijania Zatopionych Ruin Melusine, Hajime oraz Kaori zostają oddzieleni od reszty zespołu. Kaori, która straciła wiarę we własne możliwości oraz w swoje uczucia do Hajime, otrzymuje od chłopaka pytanie, czy chce kontynuować z nim współpracę. W tym samym czasie w królewskiej stolicy zaczynają pojawiać się niepokojące znaki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.02.2022

[anime] Arifureta II 05: „Wspomnienia z morskich głębin”.

Już w najbliższy czwartek, 10 lutego o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Wspomnienia z morskich głębin”. „Po ucieczce z Wielkiego Wulkanu Guren Hajime i spółka docierają do miasta na morzu, Erisen, gdzie przekazują Myuu jej matce. Poza zostaniem ojcem i przy okazji mężem chłopak zamierza jeszcze odbyć rozmowę z żołnierzami, a także wykonać konserwację statku, by następnie ruszyć do Zatopionych Ruin Melusine wypełnić misję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.02.2022

[anime] Arifureta II 04: „Spotkanie matki i dziecka”.

Już w najbliższy czwartek, 3 lutego o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Spotkanie matki i dziecka”. „Po tym, jak Hajime przeżywa atak jednego z demonów, Freida, powierza Tio pierścień, w którym mieści się skarbiec wypełniony kamieniami spokoju. Smoczyca leci do Księstwa Ankaji, by dołączyć do leczącej mieszkańców Kaori. W tym samym czasie pozostawiony w wybuchającym wulkanie chłopak ujawnia tajny plan ucieczki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.01.2022

[anime] Arifureta II 03: „Czerń i biel”.

Już w najbliższy czwartek, 27 stycznia o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Czerń i biel”. „Gdy Hajime i dziewczęta są już blisko dotarcia do kryjówki Wyzwoliciela w Wielkim Labiryncie Wulkanu Gruen, chłopak nagle zostaje pochłonięty przez potężny słup światła, który spada na niego z góry. Yue i jej rywalki w miłości, które próbują ratować konającego ukochanego, nie są w stanie powstrzymać pościgu. Kto jest najsilniejszym wrogiem zagrażającym drużynie bohatera?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.01.2022

[anime] Arifureta II 02: „Płonące światło”.

Już w najbliższy czwartek, 20 stycznia o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Płonące światło”. „Hajime i spółka dowiadują się od Bize'a, który zemdlał na pustyni, że mieszkańcy jego kraju tracą przytomność z powodu przeciążenia magii. Przyczyną owego stanu jest skażenie wody w należącej do Księstwa Ankaji oazie. Bohater wraz z dziewczętami ze swojej drużyny zapewniają czystą wodę oraz pomagają zatrutym ludziom, by następnie wyruszyć do Wulkanu Gruen w poszukiwaniu kamienia, który pozwoli im pokonać Wielki Labirynt i powstrzymać magię mieszkańców przed wymykaniem się spod kontroli...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.01.2022

[anime] Arifureta II 01: „Nieregularny”.

Już w najbliższy czwartek, 13 stycznia o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii Arifurety zatytułowany „Nieregularny”. „Po powitaniu w swoich szeregach Kaori drużyna Hajime opuszcza Wielki Labirynt Orcusa i bohater razem z wianuszkiem dziewcząt ruszają przez niekończącą się Wielką Pustynię Gruen w kierunku następnego celu. Po drodze są jednak atakowani przez szereg krwiożerczych potworów...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.01.2022

[anime] Znana dokładna data premiery!

Druga seria Arifurety zadebiutuje 13 stycznia w czwartek o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego). Poniżej ilustracja promująca sezon. W czwartki tłumaczę również Ousama Ranking, więc polska wersja prawdopodobnie będzie pojawiała się w piątek nad ranem. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 24.11.2021

[anime] Kolejny zwiastun drugiej serii.

Pojawił się drugi trailer sequela Arifurety, w tle opening z serii: utwór „Daylight” w wykonaniu wokalistki o pseudonimie MindaRyna. Premiera anime w styczniu 2022 roku.

Dodano: 07.10.2021

[anime] Druga seria w styczniu!

Premiera drugiej serii Arifurety w styczniu 2022 roku! Animacją zajmą się asread oraz Studio Mother (w pierwszej serii pomagało WHITE FOX). Reżyserem zostanie Akira Iwanaga, natomiast scenariusz napisze Shoichi Sato. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 17.04.2021

[anime] Trzeci odcinek specjalny już na stronie!

Przetłumaczyłem kolejny odcinek specjalny Arifurety - tym razem przedstawia on bardzo ważną część fabuły, która nie zotała pokazana w pierwszej serii, czyli chwilę przed przeniesieniem klasy Hajime do innego świata. Dlatego jest on zwany „Prologiem” lub też „Odcinkiem 00”. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 22.04.2020

[anime] Drugi odcinek specjalny już na stronie!

Przygotowałem tłumaczenie drugiej OAV-ki Arifurety zatytułowanej „Gorące źródła, w których rozkwita miłość”, jej polską wersję znajdziecie tutaj.

Dodano: 01.03.2020

[anime] Pierwszy odcinek specjalny już na stronie!

Przygotowałem tłumaczenie pierwszej OAV-ki Arifurety zatytułowanej „Pamiętnik Yue”, jej polską wersję znajdziecie tutaj.

Dodano: 05.01.2020

[anime] Zapowiedziano drugą serię Arifurety!

Dzisiaj, wraz z odcinkiem 13., końca dobiegła pierwsza seria anime Arifureta. Jednak bez obaw, jeśli ktoś liczył na dalszy ciąg historii, nie zawiedzie się! Potwierdzono już bowiem prace nad drugą serią, która zadebiutuje na małych ekranach najprawdopodobniej już w 2020 roku. By przerwa między seriami nam się nie dłużyła, będę dla Was tłumaczył inne tytuły, które można znaleźć na dole w menu po prawej. Z serii isekai polecam aktualnie wychodzące Shinchou Yuusha oraz SAO. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej odnośnie kontynuacji Arifurety, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 23.09.2019

[anime] Arifureta 13: „Najlepszy w byciu najgorszym”.

Już 7 października o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Najlepszy w byciu najgorszym”. „Nagumo razem ze swoją drużyną wraca do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - miasteczka Horaud, w którym znajduje się Wielki Labirynt Orcusa. Gdy jego byli przyjaciele wpadają w szpony demonicy, Hajime, choć niechętnie, rusza im na ratunek. Czy wspólnymi siłami zdołają wygrać małą bitwę w wielkiej wojnie dwóch ras?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.09.2019

[anime] Arifureta 12: „Pełzający cień”.

Już 30 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Pełzający cień”. „Po zniszczeniu gangu handlarzy niewolnikami i wyrwaniu z ich rąk małej samiczki ryboczłowieka, Myuu, drużyna Hajime w poszerzonym składzie rusza w dalszą podróż po tym wspaniałym, acz niebezpiecznym świecie. Ich ostatecznym celem jest powrót do świata Nagumo, jednakże na ich drodze po raz kolejny czai się złowieszczy cień...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.09.2019

[anime] Arifureta 11: „Wakacje potworów”.

Już 23 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Wakacje potworów”. „Po odparciu inwazji potworów Nagumo wraz ze swoją powiększoną o smoczycę świtą rusza w dalszą podróż, tym razem kierując się w stronę znajdującego się na Wielkiej Pustyni wulkanu Guryuuen. Czy Hajime i jego kompanki zdołają przejść kolejny labirynt i przybliżyć się do ostatecznej potyczki ze złym bóstwem wykorzystującym mieszkańców świata do swoich gierek?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.09.2019

[anime] Arifureta 10: „Miecz bogini”.

Już 16 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Miecz bogini”. „Nagumo i jego świta pokonują lekko postrzeloną przedstawicielkę dumnej rasy ludzi-smoków, która w ramach zadośćuczynienia przysięga uratować miasto ludzi przed atakiem armii potworów prowadzonej przez tajemniczego, zakapturzonego mężczyznę. Czy pragnący wrócić do swojego świata chłopak pozostanie obojętny na los miasta, czy może zmieni zdanie i ruszy do walki przeciwko mrowiu potworów?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.09.2019

[anime] Arifureta 09: „Pogromca smoków”.

Już 9 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Pogromca smoków”. „Do Hajime dołączają jego byli koledzy z klasy i razem udają się na poszukiwania zaginionego w górach syna hrabiego. Gdy docierają na miejsce, zauważają potężne zniszczenia, a także ślady ogromnego, dwunożnego potwora. Jak się później miało okazać, to wcale nie bestia będzie ich największym problemem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.09.2019

[anime] Arifureta 08: „Twarzą w twarz z przeszłością”.

Już 2 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Twarzą w twarz z przeszłością”. „Po zdobyciu starożytnej magii grawitacji, trójka przyjaciół kieruje się do kolejnego labiryntu. W drodze do znajdującego się na Wielkiej Pustyni wulkanu Guryuuen, Hajime i jego kompanki zamierzają odwiedzić republikę kupiecką, Fuhren. Nagumo nie spodziewa się jednak, że już wkrótce przyjdzie mu się zmierzyć być może z największym jego wrogiem - przeszłością...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.08.2019

[anime] Arifureta 07: „Wielki Labirynt Reisen”.

Już 26 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Wielki Labirynt Reisen”. „By wejść do labiryntu w Morzu Drzew, Hajime, Yue oraz ich nowa towarzyszka, Shea, muszę najpierw ukończyć cztery inne labirynty. Królikołak zostawia swoje plemię i rusza razem z nowymi przyjaciółmi w podróż, której celem ostatecznym ma być powrót do realnego świata. Na początek muszą jednak uporać się z wieloma przeszkodami, a pierwszą z nich będzie Wielki Labirynt tajemniczej Reisen!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.08.2019

[anime] Arifureta 06: „Bezużyteczny królik”.

Już 19 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Bezużyteczny królik”. „Hajime i jego wampirza partnerka po dwóch miesiącach przygotowań opuszczają Wielki Labirynt Orcusa i ruszają na poszukiwania pozostałych lochów. Jednak przemierzając pustkowia na motorze napotykają na swojej drodze pewną dziewczynę, która ucieka przed potworami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.08.2019

[anime] Odcinek powtórkowy.

Zgodnie z informacjami podanymi przed producenta i wydawcę szósty odcinek pierwszej serii Arifurety został przeniesiony na przyszły tydzień, a w ten poniedziałek zobaczymy powtórkę wydarzeń z Wielkiego Labiryntu Orcusa. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.08.2019

[anime] Arifureta 05: „Siedziba rebelianta”.

Już 5 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Siedziba rebelianta”. „Hajime razem ze swoją uroczą, podgryzającą partnerką po pokonaniu ostatniego bossa Wielkiego Labiryntu udają się do rezydencji, w której rzekomo ma zamieszkiwać twórca lochu i rebeliant, który sprzeciwił się bogom, Orcus! Czy znajdą tam wskazówki co do wydostania się na powierzchnię? Jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.07.2019

[anime] Arifureta 04: „Strażnik Otchłani”.

Już 29 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Strażnik Otchłani”. „Hajime razem z Yue pokonują potwora rozsiewającego zarodniki i ruszają w dalszą podróż w głąb Otchłani, gdzie liczą na spotkanie z twórcą labiryntu - rebeliantem, który zgodnie z legendą wystąpił przeciwko bogom, Orcusem. Jednakże czy wszystko pójdzie po ich myśli i zdołają wydostać się na powierzchnię? Od pospolitego zera do najsilniejszego w świecie bohatera!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.07.2019

[anime] Arifureta 03: „Złotowłosa księżniczka wampirów”.

Już 22 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Złotowłosa księżniczka wampirów”. „Gdy Nagumo wyzwala z pieczęci zdradzoną przez swój ród złotowłosą księżniczkę wampirów, drzwi sali, w której dziewczyna była uwięziona, zamykają się. To nie koniec kłopotów! Czy duet porzuconych odszczepieńców poradzi sobie z zagrożeniem? Ich przygoda dopiero się zaczyna!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.07.2019

[anime] Dwa odcinki specjalne!

Ogłoszono, że pierwsza seria Arifurety zostanie wydana na trzech płytach BD, z których dwie ostatnie będą zawierać dodatkowe, nienadane w telewizji odcinki. Pierwszy z nich będzie zatytułowany „Dzienniczek Yue”, z kolei na drugim znajdziemy nieodzowną przygodę w gorących źródłach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 09.07.2019

[anime] Arifureta 02: „Puszka Pandory”.

Już 15 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Puszka Pandory”. „Zdradzony i opuszczony przez przyjaciół Hajime w akcie desperacji zjada mięso potwora, w wyniku czego jego ciało ulega dziwnej transformacji. Dzięki nowym skillom bez problemu radzi sobie w otchłani Wielkiego Labiryntu Orcusa. Jednak gdy jest już blisko znalezienia wyjścia, natyka się na tajemniczą, blondwłosą dziewczynę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.07.2019

[anime] Arifureta 01: „Potwór z otchłani”.

Już 8 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek anime Arifureta zatytułowany „Potwór z otchłani”. „Pewna klasa zostaje wezwana do innego świata, by stać się bohaterami i uratować kraj przed zniszczeniem. Wszyscy uczniowie otrzymują wspaniałe statystyki i klasy, by móc poradzić sobie z czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Jednakże nie on, nie od zawsze uważany przez kolegów za niekompetentnego lenia, któremu na niczym nie zależy, Nagumo Hajime. Chłopak nie dość, że posiada bardzo przeciętne statystyki, to jeszcze otrzymuje klasę rzemieślniczą, zostaje Synergistą. Będąc najsłabszym z grupy, podczas eksploracji lochów spada na dno otchłani. Co tam znajdzie i czy uda mu się przetrwać?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.07.2019

[anime] Znana data premiery pierwszej serii!

Pierwsza seria Arifurety zadebiutuje już 8 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego). Nie jest jeszcze znana jej długość, jednakże prawdopodobnie będzie to 12-13 odcinków. Znane są również utwory przewodnie - opening zatytułowany „FLARE” wykona Void_Chords feat. LIO, natomiast ending „Hajime no Uta” zaśpiewa DracoVirgo. Poniżej najnowszy plakat reklamowy.W głównych bohaterów wcielą się następujący seiyuu:

Hajime Nagumo (Toshinari Fukamachi):


Yue (Yuuki Kuwahara):


Shea Haulia (Minami Takahashi):


Kaori Shirasaki (Saori Ounishi):


Shizuku Yaegashi (Yumiri Hanamori):


Tio Klarus (Youko Hikasa):

Dodano: 05.06.2019

[anime] Anime Arifureta.

Arifureta to anime z gatunku przygoda, akcja, isekai studiów Asread oraz White Fox oparte na powieści light novel autorstwa Shirakome Ryou. Historia zaczyna się, gdy pewna klasa zostaje wezwana do innego świata, by stać się bohaterami i uratować kraj przed zniszczeniem. Wszyscy uczniowie otrzymują wspaniałe statystyki i klasy, by móc poradzić sobie z czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Jednakże nie on, nie od zawsze uważany przez kolegów za niekompetentnego lenia, któremu na niczym nie zależy, Nagumo Hajime. Chłopak nie dość, że posiada bardzo przeciętne statystyki, to jeszcze otrzymuje klasę rzemieślniczą, zostaje Synergistą. Będąc najsłabszym z grupy, podczas eksploracji lochów spada na dno otchłani. Co tam znajdzie i czy uda mu się przetrwać?Premiera serii zapowiedziana została na lipiec 2019 roku. Na tę chwilę brak informacji co do długości pierwszej serii, jednakże prawdopodobnie będzie trwała jeden sezon (12-13 odcinków). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 31.05.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.